Search Results for "MIC39101-3.3YM"
Filters
MIC39101-3.3YM
Microchip
LDO Regulator Pos 3.3V 1A 8-Pin SOIC N Tube
Datasheet
SOP
Active
Number of Terminals:
8
Terminal Position:
DUAL
JEDEC Package Code:
R-PDSO-G8
Width:
3.94
Distributor
Stock
4+
Quest
4
MIC39101-3.3YM-TR
Microchip
3.3V LDO Regulator, 1A, 0.63V Dropout, PDSO8