Search Results for "MIC39301-1.65BUTR"
Filters
MIC39301-1.65BUTR
Microchip
1.65V 3A Positive Fixed Regulator, TO-263-4, Surface Mount
Datasheet
Obsolete
Package/Case:
TO-263-4
Dropout Voltage:
385mV
Lead Free:
Contains Lead
Max Input Voltage:
16V
MIC39301-1.65BU
Microchip
IC Reg Ldo 1.65V 3A TO263-3
Datasheet
Obsolete
Package/Case:
TO-263-6
Lead Free:
Contains Lead
Max Input Voltage:
16V
Max Operating Temperature:
125°C