Search Results for "MIC49150-1.8WR"
Filters
MIC49150-1.8WR
Microchip
1.8V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 0.5V DROPOUT, PSSO5
Datasheet
ROHS COMPLIANT, SPAK-5
Active
Number of Terminals:
5
Terminal Position:
SINGLE
JEDEC Package Code:
R-PSSO-G5
Width:
8
MIC49150-1.8WR-TR
Microchip
LDO Regulator Single 1.8V 1.5A 5-Pin SPAK-5