Search Results for "MIC5206-3.1BMM"
Filters
MIC5206-3.1BMM
Microchip
IC REG LINEAR 3.1V 150MA 8MSOP
Datasheet
Volume Production
Package/Case:
MSOP
Lead Free:
Contains Lead
Max Input Voltage:
16V
Max Operating Temperature:
125°C
MIC5206-3.1BMMTR
Microchip
Single 3.1V 150mA MSOP Linear Regulator
Datasheet
Not Recommended for New Design
Package/Case:
MSOP
Dropout Voltage:
165mV
Lead Free:
Contains Lead
Max Operating Temperature:
125°C