Search Results for "MIC5206-3.3YMM"
Filters
MIC5206-3.3YMM
Microchip
3.3V 8-Pin TSSOP Linear Voltage Regulator
Datasheet
TSSOP,
Active
Number of Terminals:
8
Terminal Position:
DUAL
JEDEC Package Code:
S-PDSO-G8
Width:
3
MIC5206-3.3YMM-TR
Microchip
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8MSOP
Dropout Voltage:
165mV
Max Input Voltage:
16V