Search Results for "MIC5208-3.8BMM"
Filters
MIC5208-3.8BMM
Microchip
IC Reg Ldo 3.8V 50MA 8MSOP
Lead Free:
Contains Lead
Max Input Voltage:
16V
Max Operating Temperature:
125°C
MIC5208-3.8BMMTR
Microchip
Dual 3.8V 50mA LDO Regulator, MSOP, -40°C to 125°C
Datasheet
Not Recommended for New Design
Dropout Voltage:
250mV
Lead Free:
Contains Lead
Max Operating Temperature:
125°C