Search Results for "MIC5210-3.1BMM"
Filters
MIC5210-3.1BMM
Microchip
IC REG LINEAR 3.1V/3.1V 8MSOP
Max Input Voltage:
16V
Max Operating Temperature:
125°C
Min Operating Temperature:
-40°C
MIC5210-3.1BMMTR
Microchip
IC REG LDO 3.1V 0.15A 8MSOP
Datasheet
Not Recommended for New Design
Dropout Voltage:
165mV
Lead Free:
Contains Lead
Max Operating Temperature:
125°C