Search Results for "RT9162-33GX"
Filters
RT9162-33GX
Richtek
Single 3.3V 300mA LDO Regulator, TO-243AA, -40°C to 125°C
Datasheet
Volume Production
Package/Case:
TO-243AA
Max Input Voltage:
15V
Max Operating Temperature:
125°C
Min Operating Temperature:
-40°C