Search Results for "RT9169-12GV"
Filters
RT9169-12GV
Richtek
IC REG LINEAR 1.2V 100MA SOT23-3
Package/Case:
TO-236-3
Lead Free:
Lead Free
Max Input Voltage:
6V
Min Input Voltage:
2V
RT9169-12GVL
Richtek
Low Dropout Linear Regulator, 1.2V, 100mA, TO-236-3
Datasheet
Contact Manufacturer
Package/Case:
TO-236-3
Max Input Voltage:
6V
Min Input Voltage:
2V
Max Operating Temperature:
85°C