Search Results for "RT9169-26GVL"
Filters
RT9169-26GVL
Richtek
IC REG LIN 2.6V 100MA SOT23-3L
Package/Case:
TO-236-3
Max Input Voltage:
6V
Max Operating Temperature:
85°C
Min Operating Temperature:
-40°C
RT9169-28GVL
Richtek
IC REG LIN 2.8V 100MA SOT23-3L
Package/Case:
TO-236-3
Max Input Voltage:
6V
Min Input Voltage:
2V
Max Operating Temperature:
85°C
RT9169-25GVL
IC REG LIN 2.5V 100MA SOT23-3L
Not Recommended for New Design
Dropout Voltage:
450mV
6V
Min Input Voltage:
2V