Search Results for "UBX1V100MPL"
Filters
UBX1V100MPL
Nichicon
10uF 35V Aluminum Electrolytic Capacitor, Radial, 150°C, 175mA
Datasheet
Through Hole
Active
Capacitance:
10uF
Package/Case:
Radial
Construction:
RADIAL
Diameter:
10mm
UBX1V100MPL1TD
Nichicon
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL
Datasheet
Volume Production
Capacitance:
10uF
Package/Case:
Max Operating Temperature:
150°C
Min Operating Temperature:
-55°C