Search Results for "UBX2D150MPL"
Filters
UBX2D150MPL
Nichicon
15uF 200V Radial Through Hole Aluminum Electrolytic Capacitor
Datasheet
Through Hole
Active
Capacitance:
15uF
Package/Case:
Radial
Dissipation Factor:
0.2%
Lead Pitch:
5mm
UBX2D150MPL1TD
Nichicon
CAP ALUM 15UF 20% 200V RADIAL
Datasheet
Volume Production
Capacitance:
15uF
Package/Case:
Radial
Height - Seated (Max):
0.688inch
Lead Pitch:
0.197inch