Search Results for "UBX2D6R8MPL1TD"
Filters
UBX2D6R8MPL1TD
Nichicon
Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance:
6.8uF
Package/Case:
Radial
Height - Seated (Max):
0.551inch
Lead Pitch:
0.197inch
UBX2V6R8MPL1TD
Nichicon
Nichicon UBX 6.8uF 20% 350V Radial Through Hole Capacitor
Capacitance:
6.8uF
Package/Case:
Radial
Height - Seated (Max):
0.846inch
Lead Pitch:
0.197inch