Search Results for "UCY2D391MHD"
Filters
UCY2D391MHD
Nichicon
200V 390uF 20% Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Datasheet
Through Hole
Active
Capacitance:
390uF
Package/Case:
Radial
Dissipation Factor:
0.2%
Features:
General Purpose
Distributor
Stock
200+
TME
0
UCY2D391MHD9
Nichicon
Datasheet
Through Hole
Active
Capacitance:
390uF
Package/Case:
Radial
Height - Seated (Max):
1.457inch
Lead Pitch:
0.295inch