The Epson VG-4512CA153.6000M-GGCT3 is a surface mount oscillator with a frequency of 153.6MHz and a frequency stability of 50ppm. It operates over a temperature range of -40°C to 85°C and has a maximum supply current of 60mA. The oscillator is packaged in a SMD/SMT package with dimensions of 0.197inch wide, 0.276inch long, and 0.071inch high. It is available in quantities of 250 per reel, packaged in cut tape.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Epson VG-4512CA153.6000M-GGCT3 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | SMD/SMT |
| Frequency | 153.6MHz |
| Frequency Stability | 50ppm |
| Height | 0.071inch |
| Length | 0.276inch |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Current | 60mA |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 250 |
| Packaging | Cut Tape |
| Series | VG-4512CA |
| Width | 0.197inch |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Epson VG-4512CA153.6000M-GGCT3 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.