Twisted Pair Cable Braid Polyethylene 32Conductors 30AWG 6mm 100V Black Thermoplastic
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | Twisted Pair Cable |
| Size | 30AWG |
| Number of Conductors | 32 |
| Conductor Material | Copper |
| Insulation Color | Multi Color |
| Jacket Color | Black |
| Maximum Outer Diameter | 6mm |
| Max Voltage Rating | 100V |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Max Operating Temperature | 75°C |
| Shield Type | Braid |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2002/95/EC |