
The ERbic CAN Bus connector is a 9-contact female PCB connector with a black color. It has a maximum operating temperature of 70°C and a minimum operating temperature of -20°C. The connector is packaged in a box and is RoHS compliant. It has a length of 64.6mm, a width of 16mm, and a depth of 47.4mm.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Color | Black |
| Depth | 47.4mm |
| Gender | Female |
| Length | 64.6mm |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Mount | PCB |
| Number of Contacts | 9 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Box |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | ERbic CAN Bus |
| Width | 16mm |
| RoHS | Compliant |