
Conn Hard Metric F 95 POS 2mm Press Fit RA Thru-Hole
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Depth | 23.65mm |
| Gender | Female |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Number of Rows | 5 |
| Orientation | Right Angle |
| Pitch | 2mm |
| RoHS Compliant | Yes |
| Termination | Press-Fit |
| RoHS | Compliant |