
Conn RJ-45 F 128 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole 128 Terminal 16 Port Cat 5 Tray
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Depth | 28.5mm |
| Gender | Female |
| Length | 115.06mm |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Number of Ports | 16 |
| Number of Positions Loaded | 128 |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Tray |
| Pitch | 2.54mm |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |