
Conn Modular Coupler F/F 6/6 POS ST Panel Mount 1/1 Port Bag
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Contact Plating | Gold |
| Depth | 27.46mm |
| Gender | Female |
| Length | 18.54mm |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions Loaded | 6 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bag |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |