
RICHCO TEHCBS-10-01 PCB SUPPORT, PA66, NATURAL, 15.9MM, PK25
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Height | 15.9mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 1.224inch |
| Material | Nylon |
| Mount | Screw |
| Mounting Hole Diameter | 0.118inch |
| Package Quantity | 1000 |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Series | Richco, TEHCBS |
| Width | 4.775mm |
| Wire/Cable Diameter | 8.3mm |
| RoHS | Compliant |