Heat Sink Passive Pin Array Adhesive 3.9K/W
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | Passive |
| Fin Style | Pin Array |
| Attachment Method | Adhesive |
| Product Length | 36.4mm |
| Mounting | Adhesive |
| Product Depth | 36.4mm |
| Height | 15mm |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |