
Heat sink 50 mm 4 K/W black anodised, SK 487/50/SA, Fischer Elektronik
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | TO-220 |
| Color | Black |
| Height | 28mm |
| Length | 50mm |
| Material | Aluminium |
| Mount | Clip |
| RoHS Compliant | Yes |
| Width | 52.3mm |
| RoHS | Compliant |
