Controller, Temperature PID, 1 to 5 VDCInput, 5A, 1/4 DIN, Two Relay Output
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Max Operating Temperature | 50°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Mount | Panel |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Outputs | 2 |
| Output Type | RELAY |
| Size | 96mm |
| Termination | Lead Wire |
| RoHS | Not Compliant |