
Humidity Range:-; Accuracy %:-; Resolution ( C):-; External Height:-; External Width:-; External Depth:-; Product Range:- ;RoHS Compliant: NA
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Flir SD700 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Interface | SD |
| Max Operating Temperature | 50°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Mount | External |
| Number of Channels | 3 |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Weight | 1.5lb |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Flir SD700 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
