Genesic GA05JT12-263 technical specifications.
| Package/Case | TO-263 |
| Continuous Drain Current (ID) | 15A |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 1.2kV |
| Max Operating Temperature | 175°C |
| Max Power Dissipation | 106W |