
The LD9Z-6ALW-G is a single green LED module with a maximum operating temperature of 55°C and a minimum operating temperature of -25°C. It operates at a supply voltage of 24V and has an IP65 rating. The module is packaged in a module case and has a correlated color temperature of N/A.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Idec LD9Z-6ALW-G datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | Module |
| Color | Green |
| Correlated Color Temperature (CCT) | N/A |
| Max Operating Temperature | 55°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Number of LEDs | 1 |
| Operating Supply Voltage | 24V |
| Ratings | IP65 |
| Series | LD6A |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Idec LD9Z-6ALW-G to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
