
This 63-LED white opto has a DC rated voltage of 24V and an operating temperature range of -30°C to 50°C. It is rated for IP65 and has a luminous flux of 900lm. The device has a length of 1080mm, a width of 27.5mm, and a height of 16mm, with a lead length of 3m.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Idec LF1B-NF4P-2TLWW2-3M datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Color | White |
| Height | 16mm |
| Lead Length | 3m |
| Length | 1080mm |
| Luminous Flux | 900lm |
| Max Operating Temperature | 50°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Number of LEDs | 63 |
| Ratings | IP65 |
| DC Rated Voltage | 24V |
| Width | 27.5mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Idec LF1B-NF4P-2TLWW2-3M to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
