FIFO Mem Sync Dual Depth/Width Uni-Dir 1K x 18 64-Pin STQFP T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Bus Directional | Unidirectional |
| Contact Plating | Tin, Matte |
| FWFT Support | Yes |
| Max Frequency | 100MHz |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Supply Voltage | 3.6V |
| Min Supply Voltage | 3V |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Organization | 1KX18 |
| Package Quantity | 1250 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Programmable Flags Support | Yes |
| Retransmit Capability | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |