Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the IDT 8N3QV01EG-0109CDI datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 1.3GHz |
| Frequency Stability | 50ppm |
| Height | 1.5mm |
| Length | 7mm |
| Load Capacitance | 10pF |
| Max Duty Cycle | 55% |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Voltage | 3.465V |
| Min Supply Voltage | 3.135V |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 364 |
| Packaging | Tray |
| RoHS Compliant | No |
| Series | 8N |
| Termination | SMD/SMT |
| Weight | 0.006562oz |
| Width | 5mm |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for IDT 8N3QV01EG-0109CDI to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
