
The IDT2308B-1HPGI8 is a single-circuit clock generator with a maximum operating frequency of 133.3MHz. It features LVTTL input and is packaged in a TSSOP surface mount package. The device operates over a temperature range of -40°C to 85°C. It is not RoHS compliant.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | TSSOP |
| Input | LVTTL |
| Max Frequency | 133.3MHz |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 1 |
| Package Quantity | 4000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| PLL | Yes |
| RoHS Compliant | No |
| RoHS | Not Compliant |
