
IC CLK GENERATOR PREC 28-VFQFPN
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Input | LVTTL |
| Max Frequency | 666.52MHz |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 1 |
| Package Quantity | 5000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| PLL | Yes |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |
