
The IDT72V3672L15PFI is a surface mount device with a 15ns access time, packaged in a 45-count LQFP tray. Operating temperature range is -40°C to 85°C. This device is not RoHS compliant.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Access Time | 15ns |
| Package/Case | LQFP |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 45 |
| Packaging | Tray |
| RoHS Compliant | No |
| Series | 72V |
| RoHS | Not Compliant |
