
IC CLK BUFFER 2:5 2GHZ 20TSSOP
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | TSSOP |
| Input | LVDS |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 6.5mm |
| Max Frequency | 2GHz |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Voltage | 3.8V |
| Min Supply Voltage | 2.375V |
| Mode of Operation | DIFFERENTIAL |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 1 |
| Package Quantity | 74 |
| Packaging | Rail/Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | 100ES |
| Supply Current | 30mA |
| Thickness | 1mm |
| Width | 4.4mm |
| RoHS | Compliant |
