
PLL Clock Driver Single 80MHz to 160MHz 28-Pin PLCC Tube
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | LCC |
| Input | TTL |
| Max Frequency | 160MHz |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Package Quantity | 37 |
| Packaging | Rail/Tube |
| PLL | Yes |
| RoHS | Compliant |
