The IDT TSI108-200CLY is a lead-free IC packaged in a 33mm x 33mm FCBGA. It is RoHS compliant and available in quantities of 24 per tray. The device has a thickness of 2mm and a length of 33mm, with a width also of 33mm.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | FCBGA |
| Lead Free | Contains Lead |
| Length | 33mm |
| Package Quantity | 24 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | TSI108 |
| Thickness | 2mm |
| Width | 33mm |
| RoHS | Compliant |