The IDT TSI148-133CLY is a surface mount component with a BGA package, designed for PCI interface applications. It is lead free and RoHS compliant. The component measures 27mm in length and 27mm in width, with a thickness of 2.65mm. It is packaged in a tray and is not radiation hardened.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the IDT TSI148-133CLY datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | BGA |
| Interface | PCI |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 27mm |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | Tsi148™ |
| Thickness | 2.65mm |
| Width | 27mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for IDT TSI148-133CLY to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.