PCI Interface IC PCI-to-PCI bridge
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | PQFP |
| Height | 3.5mm |
| Interface | PCI |
| Lead Free | Contains Lead |
| Length | 28mm |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 24 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | No |
| Series | Tsi350™ |
| Thickness | 3.5mm |
| Width | 28mm |
| RoHS | Not CompliantNo |