
The IDT TSI384-133ILV is a high-speed PCI interface component with a maximum data rate of 8Gbps and a maximum operating frequency of 133MHz. It is packaged in a BGA package and is designed for surface mount applications. The component operates within a temperature range of -40°C to 85°C and requires a 1.2V operating supply voltage. It is lead-free and available in a tray packaging format.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the IDT TSI384-133ILV datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | BGA |
| Data Rate | 8Gbps |
| Interface | PCI |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 17mm |
| Max Frequency | 133MHz |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Supply Voltage | 1.2V |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | No |
| Series | Tsi384™ |
| Thickness | 1.61mm |
| Weight | 0.060816oz |
| Width | 17mm |
| RoHS | Not CompliantNo |
Download the complete datasheet for IDT TSI384-133ILV to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.