12.1in LCD Monitor XGA with Touchscreen 1024x768Pixels
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Resolution Standard | XGA |
| Display Size | 12.1in |
| Typical Brightness | 600cd/m2 |
| Viewing Angle | 160/140° |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Pixel Format | 1024x768Pixels |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Monitor Type | Industrial Monitor |
| Typical Contrast Ratio | 700:1 |
| Touchscreen | Yes |