17in LCD Monitor SXGA with Touchscreen 1280x1024Pixels
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Resolution Standard | SXGA |
| Display Size | 17in |
| Typical Brightness | 350cd/m2 |
| Viewing Angle | 170/160° |
| Aspect Ratio | 5:4 |
| Input Connector | HDMI|USB|VGA |
| Pixel Format | 1280x1024Pixels |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Monitor Type | Industrial Monitor |
| Typical Contrast Ratio | 1000:1 |
| Active Area | 340x272.3mm |
| Outline Dimensions | 408.4x341.4x49.3mm |
| Touchscreen | Yes |
| Dot Pitch | 0.26x0.26mm |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |