19in LCD Monitor SXGA with Touchscreen 1280x1024Pixels
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Resolution Standard | SXGA |
| Display Size | 19in |
| Typical Brightness | 350cd/m2 |
| Viewing Angle | 170/160° |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Pixel Format | 1280x1024Pixels |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Monitor Type | Industrial Monitor |
| Typical Contrast Ratio | 1000:1 |
| Touchscreen | Yes |