Knight Electronics OA200AN-22-1TB1856 technical specifications.
| Airflow | 485CFM |
| Bearing Type | Ball |
| Package/Case | Metal |
| Height | 220mm |
| Length | 200mm |
| Life (Hours) | 50000Hour |
| Material | Aluminium |
| Max Operating Temperature | 176°C |
| Min Operating Temperature | -22°C |
| Max Power Dissipation | 105W |
| Noise | 68dBA |
| Noise (dB) | 68dB |
| Noise Level | 68 dBA |
| Package Quantity | 1 |
| Ratings | IP55, Water Resistant |
| RPM | 3300RPM |
| Series | OA200AN |
| Size | 200mm |
| Speed | 3300RPM |
| Termination | Quick Connect |
| Weight | 3.9lb |
| Width | 70mm |