Kyocera 1001932PT-AA10L0100 technical specifications.
| Frequency Range 1 | 2400-2485MHz |
| Frequency Range 2 | 4900-5825MHz |
| Peak Gain (2.4 GHz) | 2.03dBi |
| Peak Gain (5.0 GHz) | 4.45dBi |
| Peak Gain (6.0-7.0 GHz) | 6.11dBi |
| Average Efficiency (2.4 GHz) | 61% |
| VSWR | 2.0:1 maxratio |
| Feed Point Impedance | 50Ohms |
| Power Handling | 2.0Watt CW |
| Cable Length | 100mm |
| Connector Type | MHF (U.FL compatible)type |
| Dimensions | 35.2 x 8.5 x 0.4mm |