Kyocera 12105C105KAT2A-T/R technical specifications.
| Capacitance | 1uF |
| Height | 2.29mm |
| Length | 3.2mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Tolerance | 10% |
| Voltage Rating | 50V |
| Width | 2.5mm |