Kyocera DB0805A0880ASTR technical specifications.
| Package/Case | 0805 |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 880MHz |
| Insertion Loss | 0.35dB |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Frequency | 910MHz |
| Min Frequency | 850MHz |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Frequency-Max | 880MHz |