
LEDIL CA10950_STRADA-B2-OSL-TAPE LED Lens, Lens with Position Pins, Wide, Transparent, Rectangular, PMMA (Polymethylmethacrylate)
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Ledil CA10950_STRADA-B2-OSL-TAPE datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Color | Clear |
| Height | 5.4mm |
| Length | 19.6mm |
| Lens Style | Rectangular |
| Mount | Adhesive |
| Number of LEDs | 1 |
| Package Quantity | 120 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Series | STRADA |
| Shape | Rectangular |
| Viewing Angle | 50° |
| Width | 15.5mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Ledil CA10950_STRADA-B2-OSL-TAPE to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
