
The CA11388_EMILY-M-OSL is a clear round lens holder from Ledil, measuring 26mm in diameter and 15mm in height. It has a round shape and a viewing angle of 18°. The lens is mounted via a holder and is available in a tray packaging with 77 pieces per package.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Ledil CA11388_EMILY-M-OSL datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Color | Clear |
| Diameter | 26mm |
| Height | 15mm |
| Length | 26mm |
| Lens Style | Round |
| Mount | Holder |
| Package Quantity | 77 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Shape | Round |
| Viewing Angle | 18° |
| Width | 26mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Ledil CA11388_EMILY-M-OSL to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.