The LISA2-W-PIN-RE LED features a round shape with a clear color and a diameter of 9.9mm. It has a height of 7mm and a viewing angle of 38°. The LED is mounted via adhesive and is available in a bulk packaging quantity of 100. It is not Reach SVHC compliant.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Ledil FA10993_LISA2-W-PIN-RE datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Color | Clear |
| Diameter | 9.9mm |
| Height | 7mm |
| Length | 9.9mm |
| Lens Style | Round |
| Mount | Adhesive |
| Number of LEDs | 1 |
| Package Quantity | 100 |
| Packaging | Bulk |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Series | LISA2 |
| Shape | Round |
| Viewing Angle | 38° |
| Width | 9.9mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Ledil FA10993_LISA2-W-PIN-RE to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.