
This 9.9mm round lens optic has a viewing angle of 44° and is packaged in bulk quantities. The optic has a diameter and length of 9.9mm, and a height of 7mm. It is not radiation hardened and does not comply with Reach SVHC regulations.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Ledil FA11002_LISA2-W-PIN-OSL datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Diameter | 9.9mm |
| Height | 7mm |
| Length | 9.9mm |
| Lens Style | Round |
| Package Quantity | 100 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Shape | Round |
| Viewing Angle | 44° |
| Width | 9.9mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Ledil FA11002_LISA2-W-PIN-OSL to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.